urodziny
Mamuśka niezła fucha Epizod 13 Siódemka jak siedem lat
Czerwiec 1, 2017
ząb
Mamuśka niezła fucha Epizod 15 Dentystyczne myśli
Czerwiec 4, 2017
Pokaż wszystkie

Mamuśka niezła fucha Epizod 14 Kiosk czasu

ZEGAREK

Gdyby tak kupić trochę czasu? Taki zegarek, który potrafiłby wydłużyć godziny naszej egzystencji. Kupić go gdzieś na bazarze w supermarkecie lub internecie na czarnym rynku z bonusem zwolnionego tempa. Byłoby to coś, czego mi dziś potrzeba.

Przypuszczam, że większa połowa ludzkości ma problem podobny do mojego. Taki ciągły brak czasu. A przecież do tego, aby było go więcej, wystarczy uporządkować swoje życie. Zapisać w notesie plan gry, własnej gry. Namalować na białej kartce papieru planszę i ustalić twarde zasady. Zbudować kostkę na „tak i nie”, bez słowa na” nie wiem” i zacząć energicznie poruszać pionkami, trzymając się kurczowo reguł, jak małe dziecko spódnicy matki. Grać, ale tak, by nikogo nie zranić wyrabiając w sobie nawyk, cierpliwości, współczucia, wytrwałości, stanowczość…

To mógłby być nieźle prosperujący biznes, generujący wielotysięczne dochody. Taki kiosk ruchu, a w nim mierniki czasu po złotówce za godzinę na taki początek. Dostępne dla bogatych i biednych.

Zabiegani, od świtu do nocy, bez oddechu, bez przerwy na wakacje, z odłożonym na później życiorysem własnych marzeń. Biegniemy w zasadzie nie wiedząc dokąd?
Stop!!! Zatrzymaj się, rozejrzyj wokół. Czy jest sens dalej biedź? Pomyśl po co i dokąd, w jakim celu? Dla kogo? Co chcesz osiągnąć?
Jeśli znajdziesz odpowiedz na wszystkie pytania, to masz szczęście i wiesz, gdzie chcesz dojść i czego pragniesz od życia, wtedy gra jest łatwiejsza.
Nie oglądaj się w przeszłość, tylko biegnij ku przyszłości śmiało do mety. Wiesz to dobrze, że kiedy już tam dotrzesz, osiągniesz swój zamierzony cel. Będziesz już na tyle bogaty, że stać Cię będzie na to, aby w razie potrzeby dokupić sobie więcej czasu w kiosku wieczności. Ile tylko zapragniesz, minut i godzin, by spędzić je z rodziną, którą zaniedbałeś za jego brak. Albo spożytkujesz go na bezludnej wyspie, egoistycznie smażąc się na plaży. Może przeleżysz na kanapie. Albo po prostu rozdasz go biednym,którzy potrzebują go bardziej od Ciebie. Możesz zrobić z nim wszystko, co zechcesz?! Ale jeśli nie masz celu to zatrzymaj się przestań biedź… Jak nie wiesz dokąd zmierzasz, jaki jest Twój cel? Zapytaj innego gracza. Czasami obcy ludzie, zupełnie bezinteresownie potrafią nam uświadomić, że nie trzeba kupować „czasu”. Potrafią nam wskazać drogę do celu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *